"Разстрел" в Горна Оряховица! (видео)

Отборът на Лудогорец разгроми Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Българският шампион се наложи като гост с 5:0 и по този начин увеличи преднината се на върха пред Левски с цели 15 точки. Днес "сините" загубиха от Берое. С хеттрик в днешната среща се отличи Клаудио Кешеру (49,86,90) и по едно добавиха Марселиньо (6) и Вандерсон (80).

През целия мач Лудогорец бе пълен господар на терена и 5:0 бе най-малкото, с което Локомотив се оттърва.

Мачът стартира с меле пред вратата на българския шампион, което не доведе до нищо сериозно.

Още в шестата минута Марселиньо откри резултата, след центриране на Вандерсон. Техничният бразилец майсторски елиминира прекия си пазач в наказателното поле и отблизо реализира с левия крак.

В деветата минута гостите пропуснаха идеална възможност да нанесат втори тежък удар. Джонатан Кафу изведе Клаудио Кешеру на голова позиция, но голмайсторът не уцели очертанията на вратата с десния крак.

В 32-ата минута Сисиньо проби и подаде към Вандерсон, който бе на границата на наказателното поле. Крилото потърси техничен изстрел, който попадна право в обсега на стража Николай Банков.

Малко преди края на първата част Марселиньо пробва късмета си с удар отдалеч, но Банков се хвърли самоотвержено и изби в корнер.

В 45-ата минута Лудогорец осъществи добра многоходова атака. Лукаш Саша излезе на чиста позиция, но шутира право в Банков.

Секунди по-късно домакините създадоха напрежение пред вратата на Владислав Стоянов. За разочарование на Локо ГО атаката завърши със слаб удар, който бе спасен с лекота от националния вратар.

Втората част стартира с гол във вратата на Локомотив. Козмин Моци напредна по дясното крило и центрира към Кешеру. Румънецът реализира в 49-ата минута красиво попадение, като преди да навести мрежата, топката срещна страничната греда.

В следващата атака Марселиньо можеше окончателно да сложи точка на спора. Сисиньо центрира остро отдясно към техничаря, който от няколко метра, не успя да опъне мрежата.

Минута по-късно реферът не зачете чист гол на Марселиньо, тъй като страничният съдия сигнализира за засада, а такава нямаше.

В 72-ата минута удар на Мохамед от фаул премина на сантиметри от горната греда.

В 78-ата минута Кешеру изведе на добра позиция Кафу, който не успя да направи резултата класически.

В 80-ата минута българският шампион вкара трети гол. Автор на попадението бе Вандерсон, който се разписа с плътен шут по земя, след асистенция на Кешеру. При тази ситуация съдията не видя, че Вандерсон се намира в засада.

Малко по-късно Марселиньо пропусна сам срещу вратаря. Четири минути преди края на редовното време Кешеру разстреля отблизо Банков за 0:4. В 90-ата минута Кешеру вкара хеттрик, оформяйки крайното - 0:5.

ЛОКО ГО - ЛУДОГОРЕЦ 0:5

0:1 Марселиньо 6