Локомотив (София) разби Поморие (снимки)

Отборът на Локомотив (София) разби Поморие с 3:0 в мач от 20-ия кръг на Втора лига. Пред над 400 зрители в "Надежда" домакините надиграха категорично гостите, като постигнаха втората си най-голяма победа във втория ешелон през този сезон. Гостите от ОАЕ, които имат интерес към клуба, изгледаха срещата от трибуните.

Нападателите Димитър Георгиев (9, 64) и Илия Димитров (60) бяха точни за "червено-черните". Тимът на Явор Вълчинов показа различно лице от есента, като продължи доброто си представяне тази пролет. Отборът има седем от възможни девет точки, докато Поморие няма спечелена точка през 2017 година.

Локомотив София - Поморие Още в деветата минута Георгиев бе точен за 1:0. Той се възползва от избита в гредата топка, тъй като защитникът на гостите бе на път да си вкара автогол. Александър Любенов с отличен рефлекс спаси в 17-ата минута, а след това Локомотив пропусна да вкара втори гол.

Локомотив София - Поморие Втората част Георгиев пропусна да удвои, а след това Поморие бе близо до гол. Такъв все пак падна в 60-ата минута и отново бе във вратата на гостите. Юношата на Левски Димитров засече центриране на Александров и вкара втори пореден гол, след като преди седмица бе точен за равенството 1:1 със Септември. Младият нападател асистира на Димитър Георгиев за 3:0 в 64-ата минута. Той игра с глава, а Георгиев с левия крак отблизо вкара своя 10-и гол в първенството.

В 83-ата минута Даниел Пеев изпусна дузпа. Нарушението бе отсъдено за игра с ръка, а той се опита технично де прехвърли стража на Поморие, но резервният вратар Димитър Тодоров хвана топката без проблем. В края Поморие можеше да вкара почетен гол, но отново пропусна и записа втората си най-тежка загуба за сезона след 0:4 от Лудогорец 2. Локомотив пък си върна за поражението с 0:2 през есента.

Локомотив София - Поморие "Железничарите" вече имат 28 точки на седмо място, докато петият Поморие остана с 30 точки.
Локомотив (София) - Поморие 3:0

1:0 Георгиев (9)
2:0 Димитров (60)
3:0 Георгиев (64)