Поредната титла на Байерн се задава (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) се приближи до петата си поредна титла на Германия, след като дръпна с 10 точки на втория РБ (Лайпциг) и с 16 на Борусия (Дортмунд). Шампионите сразиха Айнтрахт (Франкфурт) с 3:0 на свой терен, а по същото време новаците отстъпиха на Волфсбург с 0:1 вкъщи. До края остават десет кръга. Дежурните два гола за баварците реализира Роберт Левандовски (38',55'), а веднъж точен беше и Дъглас Коща (41'). За Айнтрахт пък това е пета поредна загуба и отборът на бившия футболист на Байерн Нико Ковач започва да се отдалечава от горните позиции, където беше досега.

Наставникът на домакините Карло Анчелоти върна Томас Мюлер в титулярния състав, а Франк Рибери и Чаби Алонсо седнаха на пейката. "Орлите" бяха без капитана си Александер Майер, който не успя да се възстанови от вирусно заболяване.

Байерн (Мюнхен) - Айнтрахт (Франкфурт) 3:0

Независимо че се прибра на почивка с два гола преднина, тимът на Байерн беше по-слабият през първите 45 минути. "Орлите" създадоха куп възможности и ги пропуснаха всичките. Анте Ребич, Дани Блум и Майкъл Хектор се разминаха с попадение, а върхът на пропуските дойде в 19-ата минута, когато Хъргота излезе сам срещу Нойер, премина го и точно когато щеше да насочи топката в мрежата, Матс Хумелс протегна крак и изби в корнер.

Всичко това се случи преди 38-ата минута, когато Левандовски най-накрая получи добра топка и веднага откри резултат. В 40-ата минута Хъргота пак изпусна, а секунди след това последва вторият удар на домакините - 2:0 след попадение на Коща.

Двубоят продължи по същия начин и след антракта, като в 51-ата минута Ребич удари греда, а след това Блум пак пропусна, за да бъде Айнтрахт отново наказан набързо - 3:0 след втори гол на Левандовски в 55-ата минута.

Нещата вече бяха повече от ясни, което даде възможност на Нико Ковач да пусне в игра Марко Рус, който пребори раково заболяване и не беше играл в Бундеслигата от края на миналия сезон. Тук някъде феновете на "Алианц Арена" аплодираха завръщането и на Жером Боатенг, който от ноември насам лекуваше тежка контузия.

В 66-ата минута Нойер показа класа с отлична намеса след удар на Блум, за да запази резултата. В ответната атака Левандовски излезе сам срещу вратаря на "орлите", но шутира в аут, пропускайки да фиксира петия си хеттрик от началото на сезона.

До края не се случи почти нищо интересно.

В средата на идната седмица Байерн не е ангажиран с мач от Шампионската лига или Купата на Германия и вече мисли за гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) след осем дни. Айнтрахт пък ще търси изход от кризата при домакинството си на Хамбургер ШФ на 18 март.