Валенсия взе само точка у дома (видео)

Отборите на Валенсия и Спортинг Хихон направиха 1:1 в двубой от 27-ия кръг на Ла Лига. Дуйе Чоп изведе напред гостите от "Ел Молинон" с гол в 60-ата минута. В 85-ата Мунир Ел Хадади изравни. Даниел Парехо пропусна дузпа за "лос че" в 55-ата минута. Тимът на Воро е на 13-а позиция, докато момчетата на Руби остават на 18-о място.

Гостите от "Ел Молинон" стояха добре през първото полувреме, оказвайки сериозна съпротива срещу домакините. В 13-ата минута Дуйе Чоп чукна с петичка и изведе Карлос Кармона, който изпусна. Това беше и най-интересното положение за първата част.

Второто полувреме стартира с голям пропуск на Фабиан Ореяна. Бившият играч на Селта измъкна топката след грешка при изнасянето, бързакът се втурна напред, стигна до Иван Куеяр и след удара топката облиза гредата. В 54-ата "прилепите" получиха дузпа, след като Микел Весга явно събори Хосе Гая. Пичу Куеяр обаче спаси удара от бялата точка на Даниел Парехо. Това е втора поредна спасена дузпа за вратаря на хихонци.

В 60-ата тимът на Руби се възползва от пониженото настроение у домакините и отбеляза гол. Чоп и Бурги изградиха солидна контра през центъра. Дуйе Чоп напредна и подаде към Бурги, който завъртя елемнтарно двама защитници и стреля. Вратарят Диего Алвеш направо подари топката, избивайки я в краката на Чоп, който отблизо не сгреши - 0:1.

В 78-ата Симоне Дзадза отправи страхотен удар от дъгата, търсейки горния десен ъгъл на Куяер. Стражът на гостите обаче показа изключително майсторство и спаси. Само минута по-късно защитата на хихонци се пропука, но Мунир Ел Хадади стреля много неточно от чудесна позиция. В 85-ата вратарят на Спортинг все пак капитулира. Мунир насочи коварна топка с глава и въпреки плонжа Куеяр не успя да стигне до нея. Кълбото влезе в горния ляв ъгъл на вратаря - 1:1. До края натискът на домакините не донесе гол. В 96-ата хихонци също изпуснаха да вземат трите точки.