И блестящият Донарума не помогна - дузпа в последната секунда продължи рекордната серия на Юве (видео + галерия)

Ювентус продължи рекордната си серия от домакински победи в Серия "А" и тя вече наброява 31 мача. В изтеглен двубой от 28-ия кръг "бианконерите" драматично се наложиха над Милан с 2:1. Победното попадение вкара Пауло Дибала от дузпа в добавеното време. Преди това Меди Бенатия откри за Юве в 30-ата минута, но малко преди почивката Карлос Бака изравни. През второто полувреме блестящите изяви на Джанлуиджи Донарума бяха на път да донесат ценна точка на "росонерите", но в крайна сметка "Старата госпожа" за пореден път постигна своето.

"Бианконерите" увеличиха на 11 точки аванса си пред втория Рома и още повече се приближиха до поредната титла. Милан пък прекъсна поредицата си от 3 победи и остава на 7-о място в класирането, с точка по-малко от градския си съперник Интер. "Росонерите" имат само загуби (вече 6) на "Ювентус Стейдиъм" от откриването на съоръжението, а последната им победа в Торино датира от 2011 година, когато начело на тима все още беше Макс Алегри. Ювентус - Милан 2:1
По-рано през сезона Милан на два пъти надви "бианконерите" - за Суперкупата на Италия и в първия шампионатен двубой. Юве пък спечели срещата помежду им от турнира за Купата на Италия.

Наставникът на Юве Масимилиано Алегри изненадващо заложи на Даниел Алвеш като офанзивен полузащитник. Андреа Бардзали беше десен бек, а при отсъствието на контузения Джорджо Киелини централна двойка бранители бяха Меди Бенатия и Леонардо Бонучи. Атаката се водеше от Гонсало Игуаин и Пауло Дибала, който действаше малко зад своя сънародник. Обявеният първоначално като титуляр Марио Манджукич отпадна от състава в последния момент заради стомашни проблеми и вместо него излезе Марко Пяца. Заради наказание извън групата остана Хуан Куадрадо, а Стефано Стураро е контузен.  Ювентус - Милан 2:1
"Росонерите" започнаха с Карлос Бака на върха на атаката, а по двата фланга действаха Лукас Окампос и Жерард Деулофеу. Окампос замести невъзстановения Сусо. Хосе Соса, Марио Пашалич и Андреа Бертолачи бяха тримата в средата на терена, а сред титулярите се появи и Кристиан Сапата. Различни травми оставиха извън тима Иняцио Абате, Рикардо Монтоливо, Джакомо Бонавентура, Кейсуке Хонда и Мануел Локатели.

Милан започна предпазливо, а домакините се опитаха да вкарат бърз гол. Първият опасен удар беше на Марко Пяца, но Джанлуиджи Донарума внимаваше. Малко по-късно Дибала поиска дузпа за задържане от страна на Сапата, но реферът Давиде Маса даде знак играта да продължи, а Пяца стреля неточно. Игуаин нямаше много възможности, но отправи един удар, който сериозно затрудни Донарума.Ювентус - Милан 2:1
В 30-ата минута Дани Алвеш намери в наказателното поле Бенатия, който не беше в засада и от около 5 метра разтсреля стража на Милан. След гола Сами Кедира пробва да изненада Донарума, но не уцели вратата, а при една от редките атаки на Милан Деулофеу получи жълт картон за симулация.

Противно на логиката, "росонерите" изравниха в края на полувремето. Именно Деулофеу напредна отляво и подаде на Бака, който много елегантно преодоля Буфон за 1:1. Това беше четвърти гол за колумбиеца в последните 3 мача.Ювентус - Милан 2:1
Втората част започна със смяна в състава на Юве. Андреа Бардзали, който имаше проблеми, отстъпи мястото си на Стефан Лихтщайнер. Домакините веднага притиснаха съперника и на Донарума се наложи да избива в корнер коварен шут от фаул на Пянич. Малко след това Бака също получи травма и Монтела го замени с Юрай Куцка, който свърши много работа в средата на терена.

В 59-ата минута защитниците на Милан сгрешиха в близост до вратата, но Марко Пяца не се възползва от ситуацията и прати топката в аут. Веднага след това и гредата помогна на "росонерите", след като кълбото отскочи от ръцете на Донарума. Натискът на Ювентус ставаше все по-свиреп, но Пяца още веднъж не успя да се разпише. Милан отвърна с удар на Окампос, но и той не уцели вратата. Ювентус - Милан 2:1
В 73-ата минута Донарума за пореден път демонстрира класата си. Младокът първо изби силен изстрел на Кедира, а после не позволи и на Игуаин да вкара зрелищен гол със странична ножица. Четвърт час преди края Бенатия върна лошо топката към Буфон и малко не достигна на Деулофеу да накаже разсеяността на мароканеца.

Времето минаваше, но гол така и не падаше. В продължението, дадено от рефера, стана страшно. Първо Хосе Соса беше изгонен и остави Милан с човек по-малко. В 94-ата минута Игуаин стреля от воле, но в аут. Ювентус - Милан 2:1
Последната атака на Ювентус превърна мача в истинска драма. Донарума за кой ли път спаси удар на Игуаин и това трябваше да означава край на серията на Ювентус, но топката остана в игра, последва центриране и игра с ръка на Матия Де Шилио, а Маса посочи бялата точка. Протестите на гостите бяха обречени и Дибала застана зад топката. Аржентинецът стреля прецизно и отчаяният плонж на Донарума се оказа безполезен - 2:1 за Юве.

ЮВЕНТУС - МИЛАН 2:1