Първи успех за Русия и Мишо Александров (видео)

Арсенал (Тула) с Иван Иванов и Михаил Александров записа първа пролетна победа в руския елит след 2:0 над Урал, за който игра пък Николай Димитров. И тримата българи, които подписаха тази зима, изкараха пълни 90 минути в срещата от 19-ия кръг.

Друг от новите футболисти обаче реши срещата. Привлеченият наскоро аржентински нападател на домакините Федерико Расич вкара и двата гола в двубоя, като първият падна от дузпа още в 11-ата минута, а вторият дойде в 62-ата минута. Три минути след второто попадение интригата окончателно изчезна, тъй като за втори жълт картон от игра беше отстранен защитникът на Урал Грегор Балажич.
Хичо можеше да изравни в 54-ата минута, но вратарят на Арсенал спаси.
В предишния кръг тимът от Тула загуби с 0:3 от Оренбург на Благой Георгиев, който тогава заби първите два гола.

Арсенал вече има 15 точки, но остава в опасната зона. Урал също е застрашен от изпадане, като е точно над чертата.