Неочаквана засечка за Ница (видео)

Претендентът за титлата Ница записа разочароващо 2:2 срещу Каен у дома в първия двубой от 29-ия кръг на френския елит, с което пропусна възможността да се изравни по точки с лидера Монако. "Орлите" дори бяха на крачка от поражение, след като до 71-ата минута губеха с 0:2 след попадения на Иван Сантини (36') и Ян Карамо (50'). Вина и за двата гола на гостите имаше Данте. Все пак защитникът се реваншира частично с подаване към Марио Балотели (71') за първия гол за Ница, а след още шест минути резервата Анастасиос Донис изравни за 2:2.

Друга от смените на Люсиен Фавър - Микаел Льо Биан, пропусна 100-процентов шанс за победен гол, след като пет минути преди края шутира в аут от няколко метра.

Така сега вече тимът от Лазурния бряг рискува да изостане на 5 точки от Монако, ако участникът в Шампионската лига спечели домакинството си на Бордо. Ако пък Пари Сен Жермен вземе поне точка при визитата си на Лориен, то Ница ще изгуби и втората си позиция.

Равенството пък е добро дошло за Каен, който е на 5 точки от опасната зона.