Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Отличниците от Рилски с шеста поредна победа (галерия)

Отличната форма на Рилски спортист в НБЛ не спря в София. Самоковци спечелиха за шести пореден път, този път като гости на Левски 2014, напускайки зала “Универсиада” като победители след 85:69 в първия двубой от двадесет и първия кръг от редовния сезон на родното първенство. Поражението пък е второ поред на собствен терен за столичани, които преди седмица отстъпиха на Берое.

Тимът на Людмил Хаджисотиров изигра почти перфектна първа четвърт, след чийто край вече водеше с двуцифрена разлика - 23:11. Дистанцията между двата тима остана и през почти цялата втора четвърт, преди левскарите да вдигнат оборотите, за да завършат полувремето със серия от 13-5, съкращавайки пасив от 11 точки до само две - 39:32 на почивката.
Левски 2014 - Рилски спортист
Третата четвърт бе сходна на първата и премина под контрола на Рилски, а Ди Джей Шелтън (8 точки)  и Еван Брюинсма (8 точки) реализираха общо колкото целия отбор на Левски през този период - 16 точки, за да могат гостите да си отдъхнат и да водят с 62:53 преди последната част. Пълната доминация на Шелтън под кошовете продължи и във финалните 10 минути, в които гостите си върнаха убедителната преднина и заслужено спечелиха с 16 точки повече - 85:69.
Ди Джей Шелтън за пореден мач бе над всички за самоковския тим, този път с 34 точки, 17 борби, 1 отнета топка и 1 асистенция. Еван Брюнсма вкара 13 точки, а Златин Георгиев добави 12 точки, 7 асистенции и 6 борби. Самуел Франсис записа официален дебют за отбора с 3 точки и 1 асистенция.

Веселин Веселинов наниза 21 точки на един от бившите си отбори, докато Евгени Хаджирусев вкара 16 и направи 5 асистенции за Левски 2014.

Балансът на гостите вече е 13-6, а домакините са на противоположния полюс с 4-15. Следващата среща на Рилски е в “Арена Самоков” срещу Ямбол на 18 март, а Левски 2014 приема Лукойл Академик ден по-рано.