Фламенго и Диего се завърнаха ударно в Копа Либертадорес

Бразилският гранд Фламенго и плеймейкърът Диего се завърнаха ударно в Копа Либертадорес. Пред препълнените трибуни на "Маракана" най-популярният клуб в Бразилия разби с 4:0 Сан Лоренцо и даде заявка за нещо много сериозно в турнира през този сезон. "Червено-черните" имат само един трофей през далечната 1981 година със Зико и Жуниор, като именно това бе и хореографията на торсидата, която се заигра със завръщането на тима в надпреварата след тригодишна пауза и легендарната 1981 година.

Фламенго стартира така, както не го бе правил в предните си 13 участия - 4:0, което дойде след равностойно първо полувреме с шампиона на Южна Америка от 2014 година, но с фантастична втора част, която прати в екстаз "Маракана".

След гредата на Евертон през първото полувреме, бившият плеймейкър на Порто, Вердер (Бремен), Ювентус, Атлетико (Мадрид), Волфсбург и Фенербахче Диего взриви трибуните. 32-годишният техничар бе точен от фаул в 48-ата минута, а срещата бе първа за него в Копа Либертадорес от финала загубен със Сантос през юли 2003 година срещу Бока Хуниорс. Халфът се доближи до формата от най-добрите си години с екипа на Фламенго, като дори бе върнат в "Селесао" през януари след девет годишна пауза.

Именно той подаде на Трауко, който в 62-ата минута разстреля стража на гостите за 2:0. Ромуло с глава отблизо направи 3:0, а другата звезда на "червено-черните" Пауло Гереро си позволи лукса да изпусне дузпа в 85-ата минута. 27-годишният Габриел с красиво изпълнение, отново след подаване на Диего, довърши аржентинците с четвърти гол.

За "Гарваните" се оказа решаващо липсата на официални мачове от декември миналата година, след като играчите около месец стачкуваха и забавиха подновяването на аржентинското първенството.

Чилийският Универсидад Католика и бразилският Атлетико Параненсе са останалите два тима от група 4 на турнира, като завършиха 1:1 в срещата между тях.