Белгийското дерби на подобните имена се превърна в голово шоу (видео)

Белгийските Гент и Генк изиграха много интересен и резултатен мач помежду си в първи двубой от 1/8-финалите на Лига Европа. Гостите спечелиха с 5:2 срещу сънародниците си и на практика си осигуриха място към следващата фаза на надпреварата.

След спокойно начало след 20-ата минута се разрази истинска буря от положения и голове. Руслан Малиновский откри резултата от пряк свободен удар, но в 27-ата Самуел Калу изравни от малък ъгъл след разбъркване. Последваха обаче три безответни гола за Генк до почивката, които решиха спора. Омар Коли даде преднина с глава след грешно излизане на вратаря, а Мбвана Самата и Йере Уронен довършиха съперника след две контраатаки.

През втората част Калифа Кулибали върна надеждите на домакините в 61-ата минута с гол с глава, а седем по-късно Жереми Пербе можеше да направи ситуацията много любопитна, но пропусна от дузпа да вкара за 3:4. Това сякаш бе преломният момент в срещата и малко по-късно Самата отбеляза пети гол за гостите, с което попари надеждите на Гент. В самия край на мача домакините останах и с човек по-малко, тъй като Андерсон Есити бе изгонен.

Така по всичко личи, че реваншът в Генк след седмица ще бъде протоколен. “Смърфовете” имат комфортна преднина срещу сънародниците си и вече могат да мислят за жребия за следващата фаза.