Бешикташ измъкна реми в Пирея (видео)

Турският гранд Бешикташ си тръгна доволен от гостуването на Олимпиакос в Пирея в първия мач от 1/8-финалите на Лига Европа. Тимът от Истанбул завърши 1:1 и очаква увелено реванша след една седмица.

Двубоят не предложи някакво особено зрелище за публиката на стадиона, който остана полупразен. Домакините откриха чрез Естебан Камбиасо, който се разписа с глава в 36-ата минута след центриране на Карим Ансарифард, който проби самостоятелно отляво.

Резултатът се запази до почивката, а след паузата гостите изравниха чрез Венсан Абубакар в 53-ата минута. До края на се случи нищо интересно и така Бешикташ излиза като фаворит за продължаване напред на реванша на 16 март.

Любопитното е, че в стартовите състави на двата отбора фигурираха едва 3 гърци за Олимпиакос и двама турци за Бешикташ.