100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Румънска комбинация огорчи последния българин в Европа (видео)

Отборът на Андерлехт победи с 1:0 като гост АПОЕЛ (Никозия) в първи 1/8-финален мач от Лига Европа. Живко Миланов, който остана единственият българин в европейските клубни турнири за този сезон, бе титуляр за кипърците и остана на терена по време на всички 90 минути. Юношата на Левски получи жълт картон в средата на втората част за груб фаул срещу Николае Станчу. Именно румънецът бе автор на единственото попадение в срещата. В 29-ата минута халфът бе изведен зад защитата на съперника с дълъг пас на сънародника си Александру Чипчиу и с глава прехвърли вратаря Бой Ватерман.

Като цяло белгийците бяха по-класният тим на терена и заслужено стигнаха до успеха, който им дава сериозно предимство преди реванша на техен терен след седмица. В последната минута на мача те можеха дори да вкарат и втори гол във вратата на АПОЕЛ, но Масимо Бруно не успя да порази целта с глава от чиста позиция. Домакините пък рядко стигаха до опасност пред Рубен и така и не намериха верния ритъм на играта си.

По този начин Андерлехт може да гледа с оптимизъм към втория мач от сблъсъка, докато Живко Миланов и компания ще трябва да се готвят за подвиг, ако искат да продължат напред в състезанието.

АПОЕЛ (НИКОЗИЯ) - АНДЕРЛЕХТ 0:1
0:1 Станчиу (29)