Чудо на "Камп Ноу"! Барса направи немислимото! (видео + галерия)

Отборът на Барселона направи немислимото и елиминира Пари Сен Жермен от Шампионската лига. Каталунците сразиха с 6:1 на "Камп Ноу" френския тим в реванша от осминафиналите и с общ резултат от двете срещи 6:5 продължават в следващата фаза. Резервата Сержи Роберто оформи историческия обрат с решаващ гол в петата минута на добавеното време. Преди това Луис Суарес (3), Лионел Меси (50-дузпа) и Неймар (88, 90+1-дузпа) бяха точни за тима на Луис Енрике, а Единсон Кавани (62) реализира попадението за водения от Унай Емери отбор. Лейвин Курзава от ПСЖ пък си отбеляза автогол в 40-ата минута.

Мачът започна по много обнадеждаващ за Барса начин. Още в третата минута "лос кулес" излязоха напред в резултата. След центриране на Рафиня отбраната на ПСЖ не се намеси по най-добрия начин, стражът на гостите Кевин Трап също действаше неуверено и от това се възползва Луис Суарес. Уругвайският нападател успя да отправи удар с глава, топката бе избита от защитник, но след като вече бе преминала голлинията и това означаваше попадение за каталунците.

В следващите минути имаше две ситуации, при които не бяха отсъдени дузпи - първо в наказателното поле на ПСЖ, а после и в това на Барса.

В 15-ата минута Меси стреля опасно от фаул, но не намери очертанията на вратата на Трап. Две минути по-късно пък Неймар обстрелва от далечно разстояние вратата на ПСЖ и топката профуча опасно близо, но все пак встрани от целта.

Домакините продължаваха да атакуват и в 40-ата минута резултатът стана 2:0. Попадението всъщност бе автогол на Лейвин Курзава и бе малко странно. Андрес Иниеста бе изведен от Суарес в наказателното поле на ПСЖ и хитро игра с пета от трудна позиция. Това изненада Трап и бранителите пред него и Курзава си вкара нелеп автогол.

Второто полувреме започна по същия начин като първото - с гол във вратата на ПСЖ. Още в началото на втората част Барса получи право да изпълни дузпа, която в 50-ата минута бе превърната от Лионел Меси в гол. Дузпата обаче бе меко казано дискусионна. Антони Муние се подхлъзна и падна, а после на тревата се строполи и Неймар. Муние обаче не направи нищо нередно в тази ситуация. Въпреки това, след консултация с асистентите си реферът Дениз Айтекин посочи бялата точка.

В 52-ата минута мачът можеше да поеме в съвсем различна посока, но Единсон Кавани удари греда. Уругвайският нападател засече центриране на Муние, изпреварвайки бранител на Барса, но нямаше късмет.

В 62-ата минута Кавани все пак охлади ентусиазма на домакините с много ценен гол на чужд терен. Уругваецът опъна мрежата зад Марк-Андре тер Стеген с мощен шут от въздуха и нещата вече изглеждаха по съвсем различен начин.

Само две минути след гола си Кавани имаше прекрасен шанс за ново попадение. Той се озова очи в очи с Тер Стеген, но германският страж направи блестящо спасяване с крак. Малко след това пък Барса бе много близо до 4:1, но футболист на ПСЖ изби почти от голлинията влизащата във вратата топка.

В 74-ата минута Меси застраши вратата на ПСЖ, но ударът му бе неточен. В 85-ата минута пък включилият се от пейката за ПСЖ Анхел ди Мария изскочи сам срещу Тер Стеген, но не успя да реализира гол. И този пропуск се оказа решаващ.

Последните минути бяха изпълнени с драматизъм и ще останат в историята на Шампионската лига. Първо Неймар изненада направилия доста слаб мач тази вечер Трап с удар от фаул за 4:1.

В последната минута Барса получи втора дузпа, след като реферът Айтекин прецени, че Маркиньос е действал непозволено спрямо Суарес. Зад топката застана Неймар и бразилецът с безпощаден изстрел направи резултата 5:1.

Но това не беше всичко. Буквално в последните секунди на двубоя Неймар центрира, отбраната на ПСЖ за пореден път заспа, Сержи Роберто изскочи и успя майсторски да отклони топката във вратата. Засада нямаше, голът бе редовен и фантастичният обрат беше факт!

БАРСА - ПСЖ 6:1 (общ резултат от двете срещи 6:5)
1:0 Суарес (3)
2:0 Курзава (40-автогол)
3:0 Меси (50-дузпа)
3:1 Кавани (62)
4:1 Неймар (88)
5:1 Неймар (90+1-дузпа)
6:1 Сержи Роберто (90+5)

БАРСЕЛОНА (4-3-3): Тер Стеген - Масчерано, Пике, Юмтити, Рафиня (76-Сержи Роберто) - Ракитич (84-Гомеш), Бускетс, Иниеста (65-Туран) - Меси, Суарес, Неймар

ПСЖ (4-2-3-1): Трап - Муние (90+3-Криховяк), Маркиньос, Тиаго Силва, Курзава - Рабио, Матюиди - Лукас Моура (55-Ди Мария), Верати, Дракслер (75-Орие) - Кавани

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Пике, Бускетс, Ракитич, Неймар, Суарес (Барселона); Матюиди, Дракслер, Кавани, Маркиньос, Верати (ПСЖ)