Ботев (Пловдив) взе крехък аванс над Лудогорец при набор 2001

Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Лудогорец с в първи полуфинален мач в турнира за Купата на БФС при юношите младша възраст, родени през 2001 година.

Мачът се игра на естествен терен номер 1 на базата на "жълто-черните" в кв. "Коматево".

"Канарчетата" поведоха в края на първото полувреме. В 39-ата минута Станислав Шопов центрира отляво, Димитър Тонев засече от движение, вратарят на Лудогорец изби, но Петър Караангелов отблизо направи добавка за 1:0. При този резултат завърши първата част.

Десет минути след почивката "жълто-черните" удвоиха аванса си. Иван Василев изведе Станислав Шопов сам срещу вратаря на гостите и халфът не сгреши - 2:0.

Малко по-късно футболистът на Лудогорец Георги Бабалиев се озова сам срещу стража на Ботев Милко Баданов, който спаси удара му. Последваха пропуски за домакините на Стоян Николов и Габриел Земярски.

В 69-ата минута новото полълнение на Лудогорец Кирил Янакиев намали след точно изпълнение на пряк свободен удар.

Реваншът е следващата седмица в Разград.