Челси взе дербито с Уест Хам и продължава в шампионски график (видео+галерия)

Челси продължава по график пътя си към титлата в Премиър лийг. Тази вечер "сините" спечелиха с 2:1 градското дерби с Уест Хам на "Лондон Стейдиъм" и така отново си върна преднината си от 10 точки пред втория Тотнъм на върха на класирането. Еден Азар в 25-ата и Диего Коща в 50-ата минута вкараха двете попадения за успеха на гостите в този мач. почетният гол за домакините пък падна едва в добавеното време, а негов автор бе Мануел Лансини.

В началото на мача Уест Хам стоеше доста добре и дори организира няколко нелоши атаки, които обаче завършваха с безуспешни центрирания към Анди Керъл.
Уест Хам - Челси
Челси обаче чакаше своя шанс и той дойде в 25-ата минута. Тогава гостите организираха бърза контраатака, Диего Коща и Еден Азар размениха пасове, като накрая белгиецът бе изведен на скорост, финтира вратаря и отбеляза за 0:1.

Мачът обаче продължи в същото темпо с малко положения пред двете врати. В 36-ата минута Виктор Моузес пробва удар, с който обаче не затрудни Дарън Рандолф. В 40-ата минута и домакините имаха шанс, но Мануел Лансини стреля над вратата. В 42-ата минута пък Челси отново показа, че е опасен на контраатака. Азар подаде остър пас в наказателното поле, там Коща се размина, но Моузес отправи удар, който бе блокиран от защитник. След това и Педро Родригес опита добавка, но Рандолф спаси.
Още в началото на втората част гостите успяха да удвоят преднината си. В 50-ата минута след центриране от корнер топката стигна до Диего Коща, който отблизо я засече във вратата за 0:2.

Едва тогава мачът се отвори и двата тима заредиха положения. В 52-ата минута Маркос Алонсно направи хубав пробив в наказателното поле и опита технично да стреля, но покрай вратата. Две минути след това събитията се пренесоха пред другата врата и Анди Керъл отправи далечен и неточен изстрел. В 60-ата минута дойде най-добрият шанс за "чуковете" като при разбъркване в наказателното поле се стигна до удар, който бе избит от защитник пред голлинията, а минута по-късно Жозе Фонте стреля с глава отблизо, но над гредата.
В 67-ата минута пък Челси сътвори добра атака, като коща се обърна и стреля опасно, а Рандолф с блестяща намеса опази вратата си. В 81-ата минута пък Сеск Фабрегас се озова на стрелкова позиция, но стреял над вратата. В добавеното време на двубоя Уест Хам все пак успя да порази вратата на Куртоа, като след хубава контраатака Лансини стреля неспасяемо в далечния ъгъл за крайното 1:2.
В крайна сметка Челси повече от заслужено триумфира в мача и с актив от 66 точки държи уверено първото място и все повече се приближава към титлата. Уест Хам пък остава на 11-ото място с 33 точки в актива си.