Ботев взе битката за Тракия срещу девет от Берое (видео)

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Берое в битката за Тракия. В последния мач от 23-ия кръг на Първа лига “канарчетата” се наложиха над старозагорци благодарение на два гола на новия любимец на публиката Фернандо Виана. Бразилецът се разписа в началото на мача и в самия край. Гостите пък играха с двама души по-малко повече от половин час, след като Веселин Пенев и Карлос Охене бяха изгонени.

Резултатът бе открит от домакините след груба грешка в защитата на Берое. В опит да стигне един неточен пас Асен Георгиев спря топката на тъчлинията, като по този начин я предостави на Фернандо Виана, който нахлу в наказателното поле и с премерен удар даде преднина на Ботев. В 24-ата минута Берое можеше да изравни, но далечен удар на Мартин Райнов бе спрян от гредата. След това Жуниор Мапуку прати топката в мрежата, но бе отсъдена засада.

В 56-ата минута гостите останаха с човек по-малко, тъй като капитанът Веселин Пенев получи втори жълт картон и трябваше да напусне предварително терена. Само няколко минути по-късно още един играч на Берое бе изгонен. Карлос Охене си изкара два бързи картона, а след това си позволи да докосне с пръст лицето на съдията.

В следващите минути Ботев контролираше ситуацията на терена и на няколко пъти можеше да удвои преднината си. Веднъж и гредата помогна на Берое при един удар на Лъчезар Балтанов. След това пък Крум Стоянов не успя да вкара топката на празна врата.

В крайна сметка логичното се случи в самия край на срещата. Тодор Неделев центрира към наказателното поле, където Георгиев реши да не избива топката и тя стигна до Виана, който на празна врата реализира. В последната секунда на срещата пък младият Борис Тютюков пропусна да вкара първия си гол за "канарчетата", след като прати кълбото над вратата.

Така Ботев събра 31 точки в актива си и надеждите за класиране в първата шестица остават. Пловдивчани са на седма позиция, а шестият Дунав е с 34. “Канарчетата” са и с по-добър показател от “драконите” в директните двубои. Берое от своя страна вече почти няма шансове за горната част на таблицата, тъй като е с 26 на десета позиция.

БОТЕВ - БЕРОЕ 2:0
1:0 Виана (17)
2:0 Виана (90)

БОТЕВ: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Виктор Генев, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Фернандо Силва

БЕРОЕ: Душан Перниш, Карлос Охене, Веселин Пенев, Венцислав Василев, Кохей Като, Асен Георгиев, Мартин Райнов, Пламен Тенев, Ерик Почански, Антон Карачанаков, Жуниор Мапуку