Благо Георгиев за първи път бележи два гола в един мач в Русия

35-годишният български полузащитник Благой Георгиев се превърна в герой за отбора си Оренбург при победата с 3:0 над Арсенал (Тула) в 18 кръг на руската Премиер Лига.

Благо реализира първите две попадения за домакините, като бе точен от пряк свободен удар и от дузпа в 3-ата и 21-ата минута.

Така за първи път в кариерата си в Русия бившият ас на Славия се разписва повече от веднъж в един мач. Георгиев пристигна в страната през 2009 година, когато подписа с Терек (Грозни), а след това носи екипите на Амкар и Рубин, за да се озове сега в Оренбург.

Любопитно е още, че Благо вече има 4 гола в първенството до момента и с това изравни върховото си постижение в рамките на един сезон от 2011/12, когато още се подвизаваше в Терек.

За Арсенал (Тула) 90 минути записа Михаил Александров, а Иван Иванов бе на терена до 76-ата. Националът Георги Миланов пък остана резерва при равенството 0:0 в дербито между ЦСКА (Москва) и Зенит.