Седем гола и радост за Саутхамптън в Уотфорд

Отборът на Саутхамптън победи с 4:3 като гост Уотфорд в мач от 27-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят бе изпълнен с много драма, като четири от попаденията паднаха в последните десет минути на срещата.

Домакините откриха резултата още в четвъртата минута, когато Трой Дийни се разписа. В средата на полувремето обаче Душан Тадич изравни, а в секунди преди почивката пък Нейтън Редмънд даде преднина на “светците”.

През втората част домакините наложиха натиск, който даде резултат в 80-ата минута, когато Стефано Окака Чука изравни след пас на Изък Съксес. Само три минути по-късно обаче Маноло Габиадини отново даде преднина на гостите. В 86-ата Редмънд вкара второто си попадение за вечерта и така даде спокойствие за тима си. Домакините обаче не се предадоха и стигнаха до трети гол в 90-ата минута чрез Абдулай Дукуре, което обаче не беше достатъчно за нещо по-различно.

Така Саутхамптън събра 33 точки в актива си и вече заема десета позиция. Уотфорд от своя страна е с две по-малко и към момента е на 13-о място в подреждането.