Анди Мъри с първа титла за сезона

Британецът Анди Мъри спечели първа титла за годината, след като триумфира във финала в турнира на твърди кортове в Дубай с награден фонд 2 429 150 щатски долара. В мача за трофея Мъри, поставен под номер 1 в основната схема, се наложи с 6:3, 6:2 над испанеца Фернандо Вердаско за едва 74 минути.

Вердаско започна добре срещата, реализирайки пробиви за 1:0 и 2:1, но това като цяло бе най-доброто, което успя да предложи. Мъри на свой ред заигра постепенно по-добре, като изравни за 3:3, а малко по-късно реализира нов пробив за 5:3 в края на първия сет. Във втория Мъри направи пробив в третия гейм, с който поведе с 2:1, с което отказа Вердаско и така успя да стигне до победата, затваряйки последния гейм на нула.

За лидера в световната ранглиста това бе първа титла от надпреварата, като той ще вземе 500 точки в класацията на АТП и 523 330 долара от наградния фонд.