Мицански изработи дузпа при победа на Корона Киелце

Българският нападател Илиян Мицански игра цял мач за Корона Киелце при домакинската победа с 2:1 над Гурник Лечна в мач от 23-ия кръг на полския шампионат.

Мицански, който премина в Корона със свободен трансфер от Левски тази зима, изработи дузпа в сетния миг, от която падна победният гол за домакините.

Корона губеше в резултата до последните минути, но Яцек Килб изравни в 88-а минута. В 6-а минута на добавеното време Мицански бе фаулиран в наказателното поле и от бялата точка Килб реализира втория си гол и донесе победата за Корона.

Лехия Гданск е начело в класирането с 46 точки, а Корона е на 7-о място с 32 точки.