Манчестър Сити ухапа 5 пъти "териерите" и е на 1/4-финал за ФА Къп (видео)

Манчестър Сити оформи четвъртфиналите в турнира за ФА Къп, след като разгроми втородивизионният Хъдърсфийлд с 5:1 в преиграването на "Етихад". Съперник на "гражданите" в битката за мястото на 1/2-финалите ще бъде Мидълзбро. Останалите 1/4-финални двойки са Арсенал - Линкълн Сити, Челси - Манчестър Юнайтед и Тотнъм - Милуол.

Двубоят на "Етихад" започна доста неочаквано, като "териерите" натиснаха здраво, но усилията в атака можеха да им костват попадение още в петата минута, когато гредата ги спаси от гол в мрежата. Противно на всякаква логика Хъдърсфийлд откри минута по-късно чрез миналия през школата на "гражданите" нападател Хари Бън, като вина за гола определено носеше вратаря на Сити Клаудио Браво.

Голът подейства като електрошок за водения от Джосеп Гуардиола тим. След няколко пропуснати шанса равенството беше възстановено в 30-ата минута от германския национал Лерой Сане. Серхио Агуеро от дузпа изведе Сити напред, а малко по-късно уцели и гредата. Пабло Сабалета вкара малко преди почивката и окончателно уби надеждите на гостите. Второто полувреме не бе така интересно, а четвърт час преди края Серхио Агуеро вкара и втория си гол в мача, който е негов четвърти в последните две срещи.

В добавеното време името си сред голмайсторите записа и Келеши Иеанашо, който беше застанал на правилната позиция и насочи топката в мрежата след прострелно центриране на Навас.
Любопитното е, преди този мач Манчестър Сити и Хъдърсфийлд не бяха допускали нито едно попадение във вратата си този сезон във ФА Къп, вкарвайки по осем гола.