Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Бари Троц с победа номер 700 като треньор в НХЛ

Наставникът на Вашингтон Бари Троц записа победа номер 700 в треньорската си кариера в Националната хокейна лига, след като столичани разгромиха домакина Ню Йорк Рейнджърс с 4:1.
Дебют за гостите направи новопривлеченият защитник Кевин Шатънкърк.

Маркус Йохансон се отличи с два гола и асистенци, Брет Конъли и Никлас Бекстрьом също вкараха, а Евгени Кузнецов и Мат Нисканен допринесоха с по две асистенции.

Вашингтон, който е лидер в лигата с 91 точки, се стреми към втора поредна титла за шампион на редовния сезон "Президентс Трофи".

Джъстин Абделкейдър реализира при числен превес 2:31 минута на продължението и донесе успеха на Детройт над домакина Ванкувър с 3:2. Гостите пропиляха аванс от 2:0 в редовното време след точни изстрели на Франс Нилсен, но все пак стигнаха до успеха. Хенрик Зетеберг се отличи с две асистенции. Маркус Гранлунд и Рийд Буше вкараха за канадците.

Водачът в Атлантическата дивизия Монреал записа трета поредна победа след 1:0 с продължение над гостуващия Кълъмбъс. Алекс Галченюк реализира ценния гол 67 секунди преди края на добавеното време при числен превес, а вратарят Кари Прайс отрази 26 удара и записа трети "шътаут" за сезона. При попадението Шей Уебър даде асистенция номер 300 в кариерата си, а Макс Пачорети пък регистрира точка номер 400.

Филип Форсберг се разписа два пъти, а Нешвил обърна домакина Бъфало от 2:4 до 5:4 след продължение.  Форсберг изравни 2:23 минути преди края за 4:4, а след това реализира и победното попадение в 2:45 минута на добавеното време.

Стийв Мейсън спаси 33 удара за втория си "шътаут" през кампанията, Уейн Симъндс се разписа два пъти, а Джордън Уийл вкара първия си гол в НХЛ при успеха на Филаделфия над гостуващия Колорадо с 4:0.
45-годишният Яромир Ягър вкара 12-ия си гол за сезона и допринесе за победата на Флорида с 3:2 с дузпи над Каролина.

Калгари регистрира пета поредна победа след 2:1 с продължение над Лос Анджелис. Ти Джей Броуди вкара решаващия гол в 1:47 минута на допълнителното време.

Далас вкара три безответни гола за по-малко от седем минути в третата част и постигна обрат от 0:2 до 3:2 срещу гостуващия шампион Питсбърг. Евгени Малкин и Джейк ГЮнцел дадоха добър аванс на носителя на купа "Стенли", но тексасците стигнаха до успеха с голове на Брет Ричи, Джейсън Спеца и Антоан Русел.