Киелини: Стига с тези кръчмарски приказки

Защитникът на Ювентус Джорджо Киелини отговори на нападките от страна на Наполи към рефера Паоло Валери след двубоя между двата тима (3:1) от 1/2-финала за Купата на Италия. Неаполитанците смятат, че съдията е повлиял на крайния резултат с двете дузпи, които отсъди за “бианконерите”, а освен това претендират и за неотсъден 11-метров удар в тяхна полза. Според Киелини обаче това са просто кръчмарски приказки, които не влияят добре на италианския футбол.

“Имахме проблеми при изнасянето на топката, но през второто полувреме променихме нагласата си и показахме, че имаме дълбочина в отбора. Взехме победата, но първото полувреме трябва да ни е за урок, че не бива да подаряваме 45 минути на толкова силен съперник”, заяви Киелини.

Относно претенциите на Наполи, той допълни: “Чувал съм подобни кръчмарски приказки и преди. Подобно нещо се случи и след мача Интер - Рома. Гостите напълно заслужаваха победата и доминираха във всеки аспект. Вместо всички да говорят за играта на Наинголан, Шчесни и Фасио, навсякъде имаше обвинения към съдията. Същото се случи и тази вечер. Преди три седмици в едно интервю казах, че се смея на някои коментари на феновете, но не ми е приятно да чувам същите неща казани от треньорите. Тогава казах, че напоследък има подобрение в това отношение, но ето че сега нещата отново се променят и последните три седмици няма спирка. В крайна сметка, всички тези скандали само изцеждат енергията на съперника, а на нас не ни оказват особено влияние. Като италианец аз подкрепям Наполи в Шампионската лига и искам те да отстранят Реал Мадрид. Щастлив съм, че два италиански отбора спечелиха своите групи в този турнир, което не се беше случвало от доста време. Искам и Рома да прогресира в Лига Европа, но само там…”