Рейна: Съдията реши мача

Вратарят на Наполи Хосе Рейна също изрази недоволството си от съдийството на рефера Паоло Валери по време на дербито с Ювентус (1:3) от 1/2-финала за Купата на Италия. Испанецът смята, че със своите решения той е повлиял на крайния изход на двубоя.

“Изиграхме силно първо полувреме, успяхме да разкъсаме Ювентус и си свършихме работата. През второто полувреме обаче всичко се промени заради съдийските решения. Това е всичко”, отсече Рейна.

Стражът най-много протестира за втората дузпа за Юве, при която той фаулира откъсващия се Хуан Куадрадо, като претендира, че е играл с топката в тази ситуация.

“Какво се очакваше от мен, да изчезна ли? Когато вратарят играе с топката, значи си е свършил работата и това е всичко. Да не би вече да е забранено на вратарите да докосват топката? От моята гледна точка, аз избих топката, така че противниковият играч трябваше или да ме прескочи, или да се отмести от пътя ми. Освен това смятам, че хората не обръщат достатъчно внимание на предишната ситуация, когато трябваше да има дузпа срещу Албиол. Това определено бе повече дузпа отколкото ситуацията на Куадрадо. Ние трябва да се научим да играем по-добре през второто полувреме, но аз съм бесен от тези отсъждания. Просто не е честно. Крайният резултат бе повлиян от съдийските решения. Това е всичко, което имам да кажа”, допълни испанецът.