Бетис обърна Малага на “Ла Росаледа” (видео)

Отборът на Бетис бързо забрави загубата в градското дерби със Севиля и се върна на победния път. Тази вечер “зелено-белите” надиграха с 2:1 Малага на собствения му стадион “Ла Росаледа”. Домакините първи откриха резултата в мача, но допъснаха пълен обрат и второ поредно поражение на сметката си.

Малага взе преднина в 39-ата минута с попадение на Пабло Форналс, който изскочи очи в очи с вратаря и хладнокръвно реализира за 1:0.

През второто полувреме обаче Бетис успя да стигне до успеха. Още в 48-ата минута Жонас Мартен получи на скорост и технично прехвърли вратаря за 1:1. В 74-ата минута пък Антонио Санарбия се възползва от страхотна грешка в отбраната на домакините и вкара за крайното 1:2.

Така Бетис събра актив от 27 точки и заема 14-ото място в класирането. Малага пък е с точка по-малко на 15-ата позиция.