Валенсия се справи с Леганес (видео)

Отборът на Валенсия надви с 1:0 у дома Леганес в мач от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион. Единственото попадение в двубоя бе дело на Еляким Мангала в 29-ата минута. Защитникът първо отправи удар с глава, вратарят на гостите Яго Ерерин изби, топката се удари в гредата и се върна право в Мангала, който при добавката бе безпощаден и изведе "прилепите" напред в резултата.

Гостите не съумяха да върнат гола, а в 80-ата минута капитанът на Леганес Алберто Мартин получи втори жълт, съответно червен картон и това улесни задачата на "прилепите" да задържат удобния за тях резултат.

След този успех Валенсия заема 12-о място в класирането с 29 точки, докато Леганес е 16-и с 21 и е на 4 точки над зоната на изпадащите.