Ейбар измъкна победата от ръцете на Реал Сосиедад в 93-ата минута (видео)

Отборите на Реал Сосиедад и Ейбар завършиха 2:2 на "Аноета" в Сан Себастиан в мач от междинния 25-и кръг на испанската Ла Лига. Гостите от Ейбар отнеха победата на баските с гол за 2:2 на Педро Леон в третата минута на добавеното време. Преди това Хуанми откри резултата в полза на Реал Сосиедад с гол в 14-ата минута, а Гонсало Ескаланте изравни в 26-ата. В 67-ата минута Карлос Вела отново даде аванс на домакините в резултата с попадение от дузпа, но то се оказа недостатъчно за победа.

И двата тима завършиха мача с по 10 души. Първо червен (втори жълт) картон получи Флориан Лежюн от Ейбар в първата минута на втората част, но в 59-ата от игра бе отстрарнен (също с втори жълт картон) и авторът на първото попадение в двубоя Хуанми.

В класирането Реал Сосиедад е пети с 45 точки, колкото има на четвъртата позиция и Атлетико Мадрид. Ейбар е седми с 39 точки.