Белоти пропусна дузпа, но после спаси Торино във Флоренция (видео)

Последният мач от 26-ия кръг в Серия "А" се превърна в истинско зрелище. Фиорентина и Торино направиха 2:2 на "Артемио Франки", след като домакините водеха с 2:0. При този резултат звездата на Торино Андреа Белоти пропусна дузпа, но това не го сломи и до края на мача с две негови попадения "биковете" измъкнаха ценна точка. Белоти вече има 19 гола и настигна водачите при стрелците Гонсало Игуаин и Един Джеко.

Фиорентина се надяваше да се доближи до Милан, след като преди седмица загуби от "росонерите" на "Сан Сиро". Торино пък трябваше да си стъпи на краката след тежката загуба с 1:4 от Рома.
Слабите резултати оставиха част от трибуните на "Артемио Франки" незапълнени. В началото домакините пропуснаха две добри възможности чрез Никола Калинич и Борха Валеро. Стражът на Торино Джо Харт обаче нямаше какво да стори в 8-ата минута, когато Рикардо Сапонара даде аванс на "виолетовите". Фиорентина имаше и други положения до почивката, за да се стигне до 38-ата минута и точния изстрел на Калинич. Хърватският национал остана напълно непокрит след центриране от корнер и с глава покачи на 2:0.

В началото на второто полувреме Сапонара можеше да реши всичко, но стреля встрани от вратата. Обратът изглеждаше невъзможен, след като белоти пропусна третата си дузпа за сезона. Нападателят уцели гредата, но много скоро се реваншира. В 65-ата минута той намали резултата отблизо, а малко по-късно съдията не уважни претенциите на Калинич за дузпа.
Публиката на домакините се изнерви и сякаш предчустваше повторението на провала отпреди няколко дни, когато "виолетовите" допуснаха обрат от 2:0 до 2:4 срещу Борусия (Мьонхенгладбах) и отпаднаха от Лига Европа. В 85-ата минута Даниеле Базели центрира и Белоти изравни.

Поредното разочарование ще покачи още повече напрежението върху Пауло Соуса, а за него лоша новина имаше и от минути преди двубоя, когато Йосип Иличич се контузи.

Равенството остави Торино на 9-ото място. В следващия кръг "биковете" приемат Палермо на Ивайло Чочев.