Лестър се прероди в първия си мач след ерата "Раниери" и съкруши Ливърпул (видео + галерия)

Шампионът на Англия Лестър постигна впечатляваща победа в първия си мач след уволнението на Клаудио Раниери. "Лисиците" надиграха Ливърпул, а успехът с 3:1 ги изведе над чертата на изпадащите и сложи край на серията им от 5 поредни загуби без отбелязан гол. Джейми Варди на два пъти и Даниел Дринкуотър наказаха неориентираната игра в дефанзивен план на Ливърпул, а Филипе Коутиньо вкара гола на честта за отбора на Юрген Клоп, който окончателно отпадна от надпреварата за титлата.

Под ръководството на временния наставник Крейг Шекспир Лестър изигра може би най-силния си мач от началото на сезона в Премиър лийг и се изкачи с три позиции до 15-ата. На обратния полюс беше представянето на мърсисайдци, които за пореден път се провалиха срещу съперник от долната половина на таблицата. Ливърпул остана на пето място в класирането, вече само на точка пред Манчестър Юнайтед. Лестър - Ливърпул 3:1
В състава на Лестър имаше една промяна в сравнение с гостуването на Севиля в първия 1/8-финал в Шампионската лига - Шинджи Оказаки започна в предни позиции до Джейми Варди, а на пейката остана Ахмед Муса.

Юрген Клоп пусна в средата на терена Емре Джан на мястото на капитана Джордан Хендерсън, който се контузи. Деян Ловрен и Даниел Стъридж също останаха извън състава на мърсисайдци. Хърватинът още не е възстановен след травма в коляното и бе заменеб от Лукаш Лейва, а Стъридж прекара вирус и не е в оптимално състояние. Лестър - Ливърпул 3:1
Първата интересна ситуация беше пред вратата на гостите, но Симон Миньоле спаси удара с глава на Оказаки. В 11-ата минута Лалана и Мане разиграха технично, последва центриране към Роберто Фирмино, който със сигурност щеше да прати топката в мрежата, но шпагат на опитния Уес Морган предотврати опасността.

Лестър определено показваше много желание и в средата на полувремето започна да намира пролуки в защитата на Ливърпул. Миньоле се справи с анемичен изстрел на Варди, но в 28-ата минута звездата на "лисиците" беше безпощаден. Той получи хубав пас от Марк Олбрайтън, напредна и с плътен удар в близкия удар реализира първия гол за шампионите в Премиър лийг за 2017 година. Чакането на попадение спря след точно 638 минути.Лестър - Ливърпул 3:1
Интересна беше и друга статистика: всеки от последните 4 гола на Лестър срещу Ливърпул бе дело на Варди. В 39-ата минута домакините отново зарадваха феновете на "Кинг Пауър Стейдиъм". Лошо отбита топка попадна на крака на Дани Дринкуотър и той със зверски шут я заби във вратата, пазена от Миньоле. Сега вече "лисиците" изглеждаха като отбора, който спечели титлата през миналия сезон.

Лестър нямаше дубъл срещу мърсисайдци от далечната 1972 година, но по всичко личеше, че краят на тази негативна серия е близо. В 54-ата минута Каспер Шмайхел спаси удар на Коутиньо, а в 58-ата Мане се освободи технично, но изстрелът му беше блокиран от Роберт Хут. След точно час игра домакините наесоха третия си и решителен удар. Риад Марез комбинира добре с Кристиан Фукс, австриецът центрира към Варди, а той с глава засече за 3:0.Лестър - Ливърпул 3:1
Клоп потърси промяна с включването на Алберто Морено и Дивок Ориги. Сравнително бързо "червените" върнаха едно попадение благодарение на Коутиньо. Бразилецът беше забравен от защитата на Лестър и след пас на Емре Джан не остави шансове на Шмайхел. Не се виждаше обаче как гостите могат да избегнат поражението.

В 79-ата минута Марез демонстрира техника в наказателното поле и подаде към Дринкуотър, но този път неговият удар беше неточен. До края срещата се доиграваше, а феновете на "лисиците" се насладиха на едва шестата победа на своите любимци през сезона. За Ливърпул загубата е пета, а от последните си 7 мача тимът на Клоп има само един успех.

ЛЕСТЪР - ЛИВЪРПУЛ 3:1