Тимът на Ники Митов поведе парада във Втора лига (видео)

Отборът на Септември (София) е новият лидер във Втора лига. Тимът на Николай Митов започна 2017 година с обрат, след като надви Поморие край морето. Столичани първо допуснаха попадение. Това стана в 13-ата минута, когато Христо Лемперов бе точен за 1:0. Юношеският национал Асен Чандъров с глава изравни, като се възползва от отлична асистенция на дебютиралия в халфовата линия Борис Галчев. Това се случи в 23-ата минута, а в 56-ата минута Данаил Пехливанов донесе победата за гостите, които с актив от 38 точки изпревариха Етър (36) и вече водят еднолично в класирането.

Домакините от Поморие пък прекъснаха серията си от шест поредни победи в първенството, като момчетата на Малин Орачев останаха пети с 30 точки.

Освен Галчев дебют направиха Янко Сандански, Радослав Василев, Николай Цветков-Демона и Иво Иванов. Определено техният опит ще бъде в плюс за столичани в останалите 12 финала, както се изрази Николай Митов.

На изкуственото игрище в Поморие домакините започнаха по-силно и още във втората минута се разминаха с попадение. Такова в мрежата на Валентин Галев падна в 13-ата минута, когато Илиян Шерденов направи страхотен пробив по дясното крило, като матира двама защитници на гостите. След това намери Лемперов, който от 12-13 метра прати топката в мрежата за 1:0 със своя четвърти гол в първенството.

Авансът на домакините се задържа само десет минути, тъй като Чандъров се възползва от отлична асистенция на Галчев, който бе играчът в повече на Септември, демонстрирайки своята класа за това ниво на родния футбол. Голът бе втори за младока през този сезон, след като миналата година вече три пъти се разписа в "Б" група.

До почивката нови попадения нямаше, а победният гол на Пехливанов падна в 56-ата минута. Нападателят бе изведен от Янко Ангелов, след това финтира бранител на Поморие и с левия крак вкара шестия си гол през тази кампания от 16 мача.

Няколко минути след това Радослав Василев дебютира за Септември, като замени Константин Аджов. В 78-ата минута домакините пропуснаха да изравнят с най-добрата си възможност, като Галчев спаси,  след като топката го удари в лицето.

Септември запази преднината си, като вече води парада във Втора лига преди домакинството с Локомотив (София), а Поморие отново е домакин в следващия кръг, когато приема Лудогорец 2.