Сора на Сеганов и Гоцев загубиха маратонски гейм с 38:40

Отборът на Биоси Индекса (Сора) с Георги Сеганов и Светослав Гоцев завърши редовния сезон в италианската Суперлига с поражение. В мач от последния 24-и кръг Сора отстъпи с 0:3 (38:40, 23:25, 20:25) при визитата си на Киоене (Падуа) след маратонски първи гейм, продължил 42 минути.

Гостите от Сора имаха превъзходство на блокада (15 точки срещу 8), но изоставаха на сервис (2:8 аса). Светослав Гоцев реализира 9 точки (2 блокади, 78 % в нападение), а Сеганов направи 2 точки от блокада и получи статистическа оценка 6,4. 18 точки отбеляза белорусинът Радион Мискевич (3 блокади, 41 % в атака).

За Най-полезен състезател (MVP) бе определен Микеле Федрици, който направи 15 точки (5 аса, 1 блокада, 56 % в нападение) за домакините. С 16 се отличи канадецът Стивън Маар (1 ас, 2 блокади, 59 % в атака).

Така отборът от Падуа завърши на 12-о място с 22 точки, на две пред Сора. Двата отбора продължават в битката за петото място, като в първи кръг от плейофите в тази фаза ще се срещнат отново един срещу друг, в серия до две победи от три мача.