Бранимир Грозданов и Равена се разминаха с плейофите за титлата в Италия

Националът Бранимир Грозданов

и съотборниците му от Бундже (Равена) останаха извън плейофите за титлата в италианското първенство.

В директния спор за осмото място отборът от Равена отстъпи с 1:3 (24:26, 23:25, 25:12, 23:25) на Тоно Калипо Калабрия (Вибо Валенция) пред близо 3200 зрители в своята зала "Пала Де Андре" в мач от последния кръг на редовния сезон.

Бранко Грозданов се включваше като резерва във втория и четвъртия гейм, за да помага в посрещане, но не успя да запише точка.

По 16 точки направиха френският национал Жулиен Линеел (2 аса, 61 % в нападение) и холандецът Маартен ван Гардерен (1 блокада, 44 % в атака).

За Най-полезен състезател (MVP) бе определен разпределителят на гостите Мануел Косчионе, който реализира 4 точки (2 аса, 2 блокади) и получи статистическа оценка 6,7. По 11 точки направиха французинът Баптист Желе (2 аса, 53 % в нападение), словакът Петер Михалович (2 аса, 2 блокади, 29 % в атака) и бразилецът Едуардо Барето (2 аса, 1 блокада, 24 % в нападение).

Така отборът от Калабрия има вече 32 точки и 11 победи и заема осмото място, като в четвъртфиналните плейофи ще срещне лидера Кучине Лубе (Чивитанова).

Отборът на Бундже (Равена) също има 32 точки, но с една победа остава на девето място и ще продължи в плейофите за петата позиция в крайното класиране и квота за Купата на претендентите през следващия сезон.