Чикаго се доближи на точка от върха на Запад

Чикаго се доближи само на точка от върха в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като Артьом Анисимов заби победната шайба при успеха на Черните ястреби с 4:2 срещу Сейнт Луис. Той беше точен 5:20 минути преди края, благодарение на което Чикаго спечели четвърти пореден мач и девети от последните си десет в лигата.

Анисимов получи шайбата от Артьоми Панарин в дясно по атаката и я вкара в близкия ъгъл на вратата на Джейк Алън, записвайки 22-ия си гол за сезона. Танър Киро оформи крайния резултат на празна мрежа само 2.6 секунди преди финалната сирена, а Патрик Кейн и Джонатан Тейвс отбелязаха другите две попадения в полза на Черните ястреби. Това ги остави на точка от лидера на запад Минесота.

Кам Аткинсън и Александър Венберг вкараха по два гола за победа на Кълъмбъс с 5:2 срещу Ню Йорк Рейнджърс, благодарение на което "сините" изместиха прекия си съперник от третата позиция в Столичната дивизия на Източната конференция. Сергей Бобровски спря 28 удара, а Кълъмбъс надви Ню Йорк за трети път от петте мача през сезона, включително два пъти в "Медисън Скуеър Гардън".

Бостън също зае плейофна позиция в Източната конференция, след като победи с 6:3 Далас и се изкачи на трето място в Атлантическата дивизия. Патрис Бержерон вкара два гола и подаде за трети, а Франк Ватрано, Брад Марчанд, Давид Крейчи и Райън Спуунър довършиха шестата победа в първите седем мача на новия треньор Брус Касиди.