Рома се утвърди на второто място след бой над Интер (видео + галерия)

Рома победи с 3:1 като гост на Интер в дербито на 26-ия кръг на Серия А и се утвърди на втората позииця във временното красиране. Головете за "вълците" отбелязаха Раджа Наинголан с удар от дистанция в 12-ата минута и в 55-ата след перфектна индивидуална акция и Диего Пероти в 85-ата от дузпа. В 81-ата минута лидерът на "нерадзурите" Мауро Икарди намали със 70-ото си попадение с екипа на Интер. Това беше втора победа за Рома над Интер през сезона, след като през есента "вълците" се наложиха с 2:1 на "Олимпико". Това не се беше случвало от сезон 1994/1995 г.
Интер - Рома 1:3

Гостите от Рим започнаха по-активно двубоя и веднага се настаниха в полето на водения от Стефано Пиоли тим. Първата опасност дойде още в 6-ата минута, когато "вълците" получиха право да изпълнят фаул в наказателното поле след ексцентрична изява на Иван Перишич, който си вдигна топката и с глава я подаде на Самир Ханданович, за което получи и жълт картон.

От това статично положение не последва нищо, но само шест минути по-късно Рома откри чрез Раджа Наинголан, който завърши перфектна индивидуална акция. Белгиецът получи топката отляво на вратата, финтира бранител на Интер и от границата на наказателното поле прати топката в далечния ъгъл на вратата на Ханданович.

В 35-ата минута Един Джеко пропиля чудесен шанс да удвои. Той беше изведен от Строотман на отлична позиция в наказателното поле, но стреля слабо и словенският вратар на Интер успя да отклони топката. В край на полувремето Интер създаде няколко положения пред вратата на Рома, като в една от ситуациите Мауро Икарди имаше претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена. "Нерадзурите" продължаха да правят подаръци на нападателите на Рома, като в 44-ата минута  Жейсон Мурийо се размина с топката в наказателното поле, тя попадна у Джеко, който я насочи към Салах, но ударът на египтянина срещна тялото на Перишич.
Второто полувреме започна със сериозна опасност пред Шчесни. "Нерадзурите" разиграха технично пред наказателното поле, но завършващият удар на Брозович се получи слаб и полският страж спаси. Само минута по-късно Иван Перишич получи топката от Жоао Марио отляво на вратата, но стреля над нея. Импулсът в играта на Интер обаче беше попарен в 55-ата минута, когато Наинголан вкара втория си гол в мача. Белгиецът пое топката в половината на Рома, нахлу мощно в опразненото поле на Рома и с удар от около 30 метра прониза Ханданович.

Интер не се предаде, а продължи яростно да атакува вратата на Рома. "Нерадзурите" бяха ощетени от рефера, който подмина игра с ръка на Строотман в наказателното поле.

Усилията на Интер дадоха резултат в 81-ата минута, когато капитанът на "нерадзурите" Мауро Икарди завърши хубава атака. Ивен Перишич видя връхлитащия пред вратата аржентинец  и с хубав пас прати топката в зоната пред далечната греда и Икарди не сгреши. Това беше юбилеен 70-и гол за Икарди с екипа на Интер,  а камерите показаха ликуваща му съпруга Уанда Нара във ВИП-ложата.

Само четири минути по-късно обаче Рома отново излезе с два гола аванс пред Интер. Гари Медел спря непозволено Един Джеко в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Диего Пероти реализира.
Така Рома събра 59 точки и има със седем по-малко от лидера Ювентус. Интер пък се остана 6-и с 48, докато градският съперник Милан е седми с 47.