Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Реал Мадрид си върна върха след обрат от 0:2 (видео)

Отборът на Реал Мадрид се изкачи отново на първото място в Примера след изключително драматична победа с 3:2 при гостуването на Виляреал в двубой от 24-ия кръг. "Жълтите" поведоха с 2:0 след попадения на Ману Тригерос (50) и Седрик Бакамбю (56). Гарет Бейл (64) върна гостите в играта, а Кристиано Роналдо изравни от много спорна дузпа в 74-ата минута. Според съдийския анализатор на Мarca Андухар Оливер дузпа не трябва да има, тъй като играта с ръка е "неволна". В 83-ата резервата Алваро Мората донесе радост за мадридистите. Така "лос меренгес" си върнаха преднината от една точка пред Барселона, като европейският шампион има и мач по-малко.

Гарет Бейл се завърна в титулярния състав, оформяйки знаменитото трио с Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Пепе получи шанс за изява при травмата на Рафаел Варан. Фран Ескриба разчиташе на 4-4-2 със Седрик Бакамбю и Адриан Лопес в атака.

Виляреал - Реал Мадрид - 2:3 Началните минути на "Естадио де ла Серамика" бяха спокойни. Първата опасност се появи в 11-ата минута, когато Ману Тригерос подаде към включилия се напред Марио Гаспар, който шутира високо по диагонала, а Кейлор Навас внимаваше и изби. В 13-ата Бензема овладя в наказателното поле, но се забави и сбърка паса.

Две минути по-късно Роналдо укроти топката на гърди, след което понечи да стреля, но загуби равновесие и ударът не се получи. Лука Модрич напредна в 16-ата минута, потърси Кристиано в наказателното, където португалецът беше изпреварен. В 24-ата Серхио Асенхо се намеси след коварен удар с рамо на Бензема. При ситуацията вратарят се контузи и беше заменен десетина минути по-късно. В 27-ата "жълтите" развиха скоростно нападение, Марио центрира полувисоко и Жонатан дос Сантос не можа да стреля добре с глава.

Виляреал - Реал Мадрид - 2:3 В 29-ата Дос Сантос получи топка на дъгата и шутира, кълбото се отклони и излезе в ъглов удар. Минута по-късно Бейл сгреши при изнасянето, Бакамбю центрира остра топка отляво, Саму Кастийехо се вряза напред и от четири метра насочи над гредата. Топката беше много трудна и тупна точно преди удара. В 33-ата уелската звезда на "белите" надскочи двама защитници, но не намери целта. Тимът на Фран Ескриба сериозно превъзхождаше европейския шампион по отношение на владението на топката през първата част, а гостите от "Сантиаго Бернабеу" трудно организираха играта си в нападение. В последния етап на полувремето липсваха голови ситуации.

В 47-ата минута Бензема шутира от дъгата и намери ръцете на резервния вратар Андрес Фернандес. В 50-ата игровото преимущество на домакините донесе резултат. Адриан центрира към далечната греда, където Саму Кастийехо свали с глава и Ману Тригерос изпрати силна топка към мрежата, която Навас не успя да види.

Виляреал - Реал Мадрид - 2:3 Шест минути по-късно кастейонци нанесоха и втори удар. Бруно пусна хитър пас в коридор към Бакамбю, който пребори Серхио Рамос и матира костариканския страж с нисък удар от 16 метра - 2:0. След втория гол гостите от "Сантиаго Бернабеу" се оживиха. В 61-ата Кристиано Роналдо шутира атрактивно от въздуха и нацели далечната греда. В 64-ата Даниел Карвахал центрира към втора греда, където исполинът Бейл заби топката с глава в мрежата и завърза интригата - 2:1.

В 71-ата минута съдията Хил Мансано назначи спорна дузпа за мадридчани. Тони Кроос шутира мощно, топката се отклони от Мусакио и след това може би намери ръката на Бруно. Реферът посочи бялата точка. Последваха редица протести от лагера на валенсианци, които забавиха изпълнението на дузпата. Въпреки това CR7 не трепна и реализира със силен шут от 11-те метра - 2:2.

Виляреал - Реал Мадрид - 2:3 Момчетата на Зинедин Зидан продължиха да натискат в търсене на победата. В 83-ата минута Иско открадна топката в средата на терена, Кристиано изведе Марсело отляво, а той центрира брилянтно към резервата Алваро Мората, който вкара поредния си ценен гол - 3:2 за "лос бланкос".

В 89-ата Серхио Рамос беше на сантиметри от това да реши напълно срещата, след като топката облиза напречната греда след негов удар с глава при корнер. В 90-ата домакините скочиха с искане за дузпа, но претенциите им не бяха основателни, тъй като Марсело беше с гръб към топката и ръката му беше в естествено положение. В 93-ата Мората сякаш направи по-трудното и не уцели вратата от непосредствена близост.

Виляреал - Реал Мадрид - 2:3 В крайна сметка Реал Мадрид триумфира и си отдъхна, след като преди четири дни загуби гостуването си на Валенсия.