Лион помете още един съперник и за десет дни вкара 20 гола

Отборът на Лион продължи да демоснтрира, че се намира в страхотна форма в последно време. “Хлапетата” разбиха с 5:0 Метц в мач от 27-ия кръг на Лига 1. Само преди три дни французите премазаха със 7:1 АЗ Алкмаар в Лига Европа, а няколко дни преди това бяха победили с 4:2. Дижон. Предния четвъртък пък бяха спечелили с 4:1 при визитата си на холандците и така само в рамките на десет дни играчите на Брюно Женесио са отбелязали 20 гола.

Въпреки разгромния успех първият гол падна едва в 43-ата минута. Александре Лаказет стреля, но топката срещна гредата, удари се във вратаря Тома Дидийон и на празна врата Мемфис Депай нямаше как да пропусне .

В началото на втората част холандецът вкара и второ попадение - с хубав шут с десния крак, който не остави никакви шансове на вратаря. В 74-та минута класическият резултат бе оформен, когато Депай центрира към Лаказет, но Иван Баю намери топката и я прати в собствената си мрежа - 3:0 с автогол.
Малко след това и Лаказет най-после се разписа след множеството пропуски, а асистенцията беше на Депай, който беше вездесъщ в този мач. В края само Матийо Валбуена оформи крайното 5:0.

По този начин Лион събра 46 точки на четвъртата позиция и удържа четвъртата позиция, даваща право на участие в Лига Европа следващия сезон. Метц е точно над зоната на изпадащите със своите 28 точки, само на една пред Дижон, който е под чертата.