Цонга с втора поредна титла

Жо-Вилфред Цонга демонтрира блестяща форма, като стигна до втора поредна титла след деветата си поредна победа. Французинът стигна до трета титла в Марсилия след успех с 6:4, 6:4 над своя сънародник Лука Пуй. 31-годишният Цонга приключи мача за 69 минути.

Това е 14-а титла в кариерата на Жо-Вилфред и втора за годината след успеха му в Ротердам през миналата седмица. Той има 17 победи и 3 загуби от началото на сезона.

Пуй се опитваше да стигне до втора титла в кариерата си, но имаше проблеми със сервиса. Той вкара само 60% първи начален удар и това бе решително. Лука бе пробит на старта на мача и отново при 3:3 във втория сет. Освен това той получаваше шансове при сервис на съперника, който в нито един момент не бе изправен пред възможност за пробив.

Триумфът на Цонга ще го върне в топ 10 на света, като от утре той ще бъде на седмото място.