Хебър (Пазарджик) разгроми Ботев и завърши перфектно редовния сезон

Мъжкият отбор на Хебър (Пазарджик) завърши по перфектен начин редовния сезон в група А на Висшата лига, след като се наложи с категоричното 3:0 (26:24, 25:10, 25:11) като домакин над Ботев (Ихтиман) пред близо 600 зрители в зала "Васил Левски".

Така момчетата на Атанас Петров завършиха с 12 победи от 12 мача, 34 точки и геймово съотношение 36:6.

В днешния мач страхотно се представи Стефан Иванов, който се включи като резерва в първия гейм, но спокойно може да бъде определен за Най-полезен състезател (MVP), след като заби внушителните 8 аса и общо 21 точки (3 блокади, 77 % в нападение), а в посрещане бе отличен с 80 % позитивно и 60 % перфектно (от 5 получени топки).

Като цяло, Хебър реализира 10 аса и 13 блокади срещу 2 и 4 за гостите от Ихтиман.

За Ботев по 6 точки направиха Стоян Мирчев (2 блокади, 22 % в нападение) и Мартин Христов (1 ас, 1 блокада, 25 % в атака).

Статистика от мача, благодарение на скаутмена на Хебър Кирил Донев, може да видиш ТУК

В друг мач от днешния ден Звездец (Горна Малина) постигна трудна, но ценна победа при визитата си на Град (Белоградчик). Момчетата на Иван Генков се наложиха с 3:0 (26:24, 25:23, 27:25), като бяха максимално затруднени във всеки един от геймовете. Така Звездец запазва второто си място с актив от 7 победи и 20 точки, докато Град е на последната, седма позиция с 2 победи и 7 точки.

В последния мач от днешния ден тимът на Виктория Волей (Пловдив) записа втора поредна победа, след като надигра с 3:1 (25:20, 25:21, 24:26, 25:21) коравия отбор на Ботев (Луковит), при това като гост. Така пловдивчани са на трето място с 6 победи и 19 точки.