С подобни мачове Дочев и компания са обречени (видео)

Воденият от Павел Дочев Ерцгебирге (Ауе) допусна тежка домакинска загуба в 22-ия кръг на Втора Бундеслига. Тимът на българския наставник беше разгромен с 1:4 от Динамо (Дрезден) и усложни още повече ситуацията си в класирането. Ерцгебирге е на последното 18-о място с 18 точки. Същият актив имат още Карлсруе и Санкт Паули, но те са с мач по-малко.

Футболистите на Дочев направиха две поредни равенства и се надяваха с успех у дома да увеличат шансовете си за спасение. Началото обаче беше кошмарно и още до средата на първото полувреме гостите поведоха с 2:0 след попадения на Яник Мюлер и Никлас Кройцер. Това сломи Ерцгебирге и до почивката Щефан Кучке се разписа на два пъти за Динамо, лишавайки двубоя от всякакава интрига. Единственото, което направиха домакините, бе да вкарат почетен гол чрез Дмитрий Назаров в 60-ата минута.

В друг мач днес Щутгарт надви Кайзерслаутерн с 2:0 и вече има аванс от 5 точки пред втория в подреждането Хановер 96. Нюрнберг пък загуби на свой терен от Бохум и е все по-далеч от целта си да спечели промоция.

ЕРЦГЕБИРГЕ (АУЕ) - ДИНАМО (ДРЕЗДЕН) 1:4
0:1 Я. Мюлер (16)
0:2 Н. Кройцер (21)
0:3 Щ. Кучке (39)
0:4 Щ. Кучке (45)
1:4 Д. Назаров (60) д.