Раковски (Димитровград) със страхотен обрат в Шумен

Женският отбор на Раковски (Димитровград) постигна много драматичен успех с 3:2 (17:25, 25:21, 25:15, 21:25, 15:13) като гост на ЙЕБ-Шумен 05 (Шумен) и запазва второто си място във временното класиране с актив от 9 победи и 24 точки.

Двубоят продължи повече от 2 часа в зала "Младост" в Шумен, която отново се оказа тясна да побере всички желаещи да наблюдават срещата.

За тима на домакините

дебют направиха

привлечените от отказалия се Бургас 2007

Диана Филипова

и

Лора Илиева

, а ЙЕБ-Шумен 05 започна повече от добре, като стартира с шеметно 11:3. Гостенките от Димитровград се посъвзеха, но първият гейм бе на сметката на домакините след 25:17.

Реакцията на момичетата на Иван Радичев, който стана за втори път баща от съпругата си Ани Радичева, бе светкавична и в следващите два гейма обратът бе факт след 25:21 и 25:15.

Четвъртата част бе истинска битка, в която домакините от Шумен се наложиха след 25:21, за да вкарат мача в тайбрек.

В решителната част Раковски се откъсна с 10:8, но състезателките на Шумен не се бяха отказали и изравниха отново (10:10). Повече характер и търпение показаха състезателките на Раковски, които достигнаха до сладкото 15:13.

Отборът на Шумен все още няма победа през втория полусезон, ако не броим служебния успех срещу Бургас 2007. Така тимът остава на седмо място с 3 победи и 9 точки.