Лудогорец хвърли здрав пердах на новак в Първа лига (видео)

Отборът на Лудогорец хвърли здрав пердах на Верея. Българският шампион отнесе с 4:0 новака в Първа лига в мач от 21-ия кръг от шампионата. По този начин "орлите" вече натрупаха 12 точки аванс пред преследвача Левски.

Първият гол вкара Кампаняро в 48-ата минута. В 61-ата Вандерсон отбеляза второ попадение. В 80-ата минута влезлият като резерва Жоао Пауло направи резултата класически. В 86-ата минута Марселиньо опъна за четвърти път мрежата.

Треньорът на българския шампион Георги Дерменджиев бе направил няколко промени в сравнение с двубоя с Копенхаген.

В 40-ата минута съдията поряза гостите. Керкар опъна мрежата зад Стоянов, но голът не бе зачетен, тъй като страничният съдия вдигна флага за засада. При тази ситуация реферът допусна груба грешка, защото футболистът на гостите изкочи зад гърба на защитата.

Лудогорец изигра доста колебливо първо полувреме. Проблем за отбора се оказа слабата форма, в която се намира Марселиньо. Българският шампион вдигна оборотите през втората част и за Верея стана страшно. Бразилецът, който е барометър на тима, също се раздвижи и се понрави с няколко добри изяви. Като цяло обаче Марселиньо не се намира в добро състояние.

Първото опасно положение бе в 11-ата минута. Густаво Кампаняро напредна и изведе на голова позиция Жуниор Кишада, който стреля, но топката попадна право в обсега на Иван Караджов.

В 28-ата минута Кампаняро майсторски намери Кишада, който остана сам срещу вратаря. Бразилецът шутира леко и стражът на гостите изби в корнер.

Малко по-късно удар на Марселиньо с глава профуча на сантиметри от страничния стълб.

В 35-ата минута гостите застрашиха вратата на българския шампион. Играч на Верея отправи силен удар от воле, но за късмет на Владислав Стоянов топката не намери очертанията.

В самия край на първата част Джонатан Кафу пропусна да се разпиша сам срещу вратаря.

Второто полувреме стартира с гол във вратата на Караджов. Кампаняро изстреля силен удар по земя, като преди да влезе в мрежата топката срещна десния стълб.

След малко повече от час игра Вандерсон сложи точка на спора. Крилото засече пас на Вирджил Мисиджан и отбеляза отблизо за 2:0.

В 80-ата минута Жоао Пауло направи резултата класически със силен изстрел с десния крак.

Секунди след гола Мисиджан пропусна да се разпише сам срещу стража Караджов.

Последва атака на гостите, при която Домовчийски отправи топовен шут, но Стоянов внимаваше и неутрализира опасността.

Четири минути преди края на редовното време Марселиньо оформи крайното - 4:0, след асистенция на Натанаел, който се намира в добра форма.

В самия края на двубоя Жоао Пауло бе на крачка да се разпише за втори път, но късметът му изневери и ударът му почти облиза горната греда.

ЛУДОГОРЕЦ - ВЕРЕЯ 4:0

1:0 Кампаняро 48
2:0 Вандерсон 61