Шалке 04 остана по-близо до изпадащите, отколкото до Европа (видео)

Измореният от натоварената си програма в последно време Шалке 04 не издържа на натиска на Хофенхайм и допусна изравняване в 79-ата минута за крайното 1:1 в последния мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. По този начин "миньорите" са чак 12-и в класирането - на 7 точки от опасната зона. За сравнение, шестият Айнтрахт (Франкфурт), който засега заема последната евроквота, е на 8 точки.

Както се превърна в традиция, домакините поведоха с ранен гол на Алесандро Шьопф (5'), но след това хвърлиха доста усилия, за да блокират настоятелната игра на съперника от Зинсхайм. За Шалке това беше четвърти мач за последните десет дни и в крайна сметка защитата се пропука след включване на Стивън Цубер по лявото крило и точно центриране към Себастиан Руди, който с глава разстреля Ралф Феерман за 1:1. До края и двата тима се разминаха с победни попадения.

Клубът от Гелзенкирхен продължава битката на три фронта, след като вече е на 1/8-финал в Лига Европа, а в сряда му предстои сблъсък с Байерн (Мюнхен) от 1/4-финалите за Купата на Германия. Само две победи в последните десет кръга в Бундеслигата обаче задължават футболистите в синьо да хвърлят усилия в турнирните битки, ако искат да играят в Европа и през следващата кампания.

Хофенхайм пък е четвърти и има реални шансове да свали Борусия (Дортмунд) от третата позиция.