Съмнителна дузпа наклони везните в полза на Лацио (видео)

С поредния гол на Чиро Имобиле (72'), този път от дузпа, отборът на Лацио измъкна минимална победа с 1:0 над Удинезе на "Олимпико" в мач от 26-ия кръг на Серия "А". Гостите обаче оспориха яростно решението на рефера Лука Пайрето да посочи бялата точка във въпросната ситуация. Синът на известния в миналото Пиерлуиджи Пайрето наду свирката по сигнал на асистента си зад вратата, който прецени, че Али Аднан Казим в играл с ръка.

Това е 15-и успех за "орлите" от началото на сезона и те се изкачиха до пета позиция, като ще останат там, ако по-късно тази вечер Интер не спечели срещу Рома. Отборът от Удине пък е 14-и, но далеч от изпадащите и още по-далеч от зона "Европа", което означава, че ще доиграва сезона.

"Фриуланите" не бяха безопасни при визитата си в столицата и можеха да поведат още в 6-ата минута, но Сирил Теро пропусна. След това Марко Пароло удари греда за Лацио, а Имобиле не беше точен с глава в 25-ата минута.

След почивката "небесносините" натиснаха и заслужено стигнаха до победно попадение.