Барселона и Везенков с драматична загуба в Испания

Отборът на Барселона, където играе българския национал Александър Везенков, допусна драматична загуба в пореден двубой от програмата на редовния сезон в испанското първенство, след като отстъпи с 81:83 след продължение при визитата си на Естудиантес.

Везенков започна в титулярната петица на каталунците, но бързо натрупа нарушения и времето му на терена бе ограничено. Българинът игра общо 15:52 минути, за които записа срещу името си 2 точки, 1 борба и 1 чадър.

Най-резултатен за гостите бе Анте Томич с 18 точки, а Едуин Джаксън наниза 32 точки за победителите от Естудиантес.

След равностойно начало на двубоя, гостите от Барселона успяха да реализират серия от 6:0 и обърнаха резултата в своя полза - 19:14, но в последните секунди на първата част домакините се активизираха и на свой ред вкараха четири безответни точки и разликата бе стопена до само една точка в полза на каталунците – 19:18.

Копонен и Перпероглу се развихриха за гостите в началото на вторите десет минути и Барса се откъсна напред с девет точки – 28:19, но в самия край на полувремето гостите отново се пропукаха и позволиха преднината им пак да бъде стопена – 35:33 на почивката.

Второто полувреме премина при размяна на надмощие, след като през цялата трета част и в първите минути на заключителните десет минути Барселона използва отлично шансовете си и стигна до двуцифрен аванс – 71:59 при 5:30 минути до края. В оставащото време играчите на Естудиантес поеха инициатива, като позволиха на съперника си да отбележат само три точки, докато под другия кош домакините бяха безпощадни и стигнаха до равенството – 74:74, което прати двубоя в продължение.

Допълнителните пет минути стартираха отлично за каталунците след четири безответни точки на Томич, но след това последва нов обрат. Отборът на Естудиантес затегна защитата, като принуди съперника да направи поредица от грешки и 17 секунди преди края домакините осъществиха пълен обрат – 82:80. Спортно-техническият щаб на гостите взе прекъсване, но и това не промени ситуацията и Барселона трябваше да се примири с поражението – 81:83.