Милан изпрати Берлускони с победа срещу черната си котка (видео+галерия)

Отборът на Милан победи трудно Сасуоло на "Мапей" в мач от 26-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение бе дело на Карлос Бока в 22-ата минута от дузпа, но трябваше да бъде анулирано. Причината за това е, че колубийската звезда на гостите се подхлъзна при изпълнението и докосна топката два пъти. Десет минути преди това кошмарът на "росонерите" Федерико Берарди, който има осем гола срещу Милан, не успя да си направи подарък в своя мач №100 в калчото, като изпусна дузпа. Домакините имаха претенции за поне още две дузпи, а поради засада бяха отменени две попадения на Бака.

Тимът на Еузебио ди Франческо бе черната котка на 18-ия кратния шампион на Италия, след като в първите си три домакинства от Серия "А" винаги побеждаваше. "Черно-зелените" имаха 12 точки от седем мача в първенството срещу "червено-черните".

Милан победи Сасуоло Това бе последният мач в ерата Силвио Берлускони, който на трети март трябва официално да прехвърли основния пакет акции на "росонерите" на китайските инвеститори. Двубоят бе първи за Джанлуиджи Донарума като пълнолетен, след като вчера навърши 18 години.

Играчите на Винченцо Монтела бяха подкрепяни от няколко хиляди тифози в Реджо Емилия, а още в третата минута Юрай Куцка и Карлос Бака се разминаха с топката на голлинията, а в 7-ата минута Лионел Ваньони сбърка, Федерико Берарди отне топката и падна на земята. Нападателят поиска дузпа, но реферът му даде жълт картон за симулация, което вбеси футболистите на Сасуоло.

Милан победи Сасуоло В 11-ата минута все пак домакините стигнаха до право да изпълнят удар от бялата точка. Рожденикът Куцка фаулира Алфред Дънкан, а Берарди стреля в аут. Донарума хвана ъгъла, като от десет дузпи срещу него в Серия "А" е допуснал пет попадения. Три пъти  противниковият футболист е сбъркал, а два пъти е хващал изстрелите от 11 метра.

В 22-ата минута Карлос Бака откри от дузпа, оспорена сериозно от домакините. Алберто Акуилани изрита Андреа Бертолачи. Нападателят се подхлъзна при изпълнението, но имаше късмет и вкара, а домакините искаха с основание голът да бъде отменен. Попадението бе негово девето през този сезон, като от шест дузпи в калчото няма грешка. До края на първата част Андреа Консили спаси удар на Жерард Деулофеу, а гол с глава на Бака бе отменен поради засада.

Милан победи Сасуоло Второто полувреме домакините станаха по-активни, като търсеха всячески да стигнат до равенството. Донарума с отлично спасяване спря Берарди от девети гол във вратата на Милан. Това се случи в 73-ата минута, а в рамките на 60 секунди гостите можеха да решат всичко, но Консили бе страхотен. Първо спря Сусо с отлично спасяване в 80-ата минута, а след последвалия корнер Кристиян Сапата с глава бе близо до 2:0, но стражът отново изби.

Срещата бе много изнервена, като бяха показани цели девет жълти картона. В продължението Алесандро Матри пропусна да изравни след центриране на Берарди, а две секунди преди края Сусо сам срещу Консили стреля на милиметри от лявата греда.

Милан победи Сасуоло Милан постигна своя 14-и успех и общо трети в последните четири мача от първенството, в които момчетата на Монтела спечелиха десет точки. Лошата серия преди това обаче ги отдалечи от водещите позиции. С актив от 47 точки "росонерите" са на седмо място. Третият Наполи е с актив от 54 точки, а Сасуоло остана с 30 точки.