Цонев влиза, Лече бие пред 11 000

Бившият младежки национал Радослав Цонев помогна на Лече да стигне до изключително важната победа с 2:1 над Вибонесе пред 11 000 тифози на "Виа дел Маре". Двубоят бе от 27-ия кръг на Лега Про - група С, третото ниво на италианския футбол. Халфът се появи в игра в 73-ата минута при резултат 1:1. Той освежи играта и помогна на "джалоросите" в последните минути да стигнат до победен гол, който падна в 83-ата минута. Точен бе Маркони. Преди това Пачили бе дал аванс на домакините от дузпа в 20-ата минута, а Виола в 39-ата минута изравни.

През втората част двата тима завършиха срещата с десет души. В 78-ата минута Силвестри от гостите бе пратен под душа, а в 87-ата Друди от домакините също се прибра предварително в съблекалнята.

Успехът е под номер 17 за Лече, като е изключително важен в битка за завръщане в Серия "Б". Бившият тим на Валери Божинов и Антонио Вутов е лидер в класирането с актив от 58 точки, а с две по-малко е фаворитът Фоджа.

Бранителят Живко Атанасов изненадващо остана на пейката за Юве Стабия при равенството 3:3 с Реджина. Тимът му остана на четвърто място с 49 точки, след като последните пет срещи спечели само пет точки.