Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Иван Цветков и БГ Моуриньо поведоха Пирин към шестицата (видео)

Пирин би с 2:1 Монтана в мач от 21-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Ловеч и по този начин се доближи на шест точки от заветното шесто място, даващо право на участие в шампионските плейофи в първенството.

В герой за благоевградчани се превърна завърналият се във футбола след година и половина отсъствие 37-годишен нападател Иван Цветков, който вкара победното попадение в 86-ата минута. Преди това монтанчани бяха открили резултата чрез Даниел Генов, а Даниел Младенов изравни.

Много силен двубой за гостите изигра и Станислав Костов, отличил се с две асистенции.

Символичните домакини можеха да открият резултата в 10-ата минута, но Стивън Петков направи невероятен пропуск. В тази ситуация Андреас Васев се откъсна от центъра на терена по дясното крило, нахлу в наказателното поле на благоевтрадчани, пусна отлично към Петков, който стреля фронтлано от 6 метра в тялото на Макенджиев.

Припомняме, че и при пердишния двубой серщу Нефтохимик в Бургас монтанчани направиха два подобни пропуска.

Все пак по-активната игра на домакините даде резултат в 14-ата минута. Тогава Стивън Петков върна с пета към Даниел Генов, който стреля технично от 15 метра, топката се отклони в лявата греда и влетя в мрежата на Пирин.

Благоевградчани можеха да изравнят само 120 секунди по-късно, когато топовен шут на Юлиян Попев от 23-24 метра се отби в напречната греда.

В 38-ата минута Монтана организира поредна опасна атака отдясно, която завърши с пас по земя към Петков, но малко не достигна на нахлуващия на скорост таран на домакините да засече топката в мрежата на орлетата.

След почивката Пирин се активизира и в 57-ата минута можеше да изравни, но изстрелът с глава на Станислав Костов след центриране от корнер "кацна" върху напречната греда.

Само четири минути по-късно благоевградчани изравниха. Бамба можеше да блокира центриране на Костов, но не го направи. От това се възползва Даниел Младенов, който изпревари бранител на домакините и прониза Александров за 1:1.

Футболистите на Милен Радуканов продължиха да доминират, а усилията им се увенчаха с успех в 86-ата минута. Тогава Станислав Костов скочи за висока топка и изведе с глава резервата Иван Цветков, който останал очи в очи с вратаря Александров майсторски го преодоля.

Това бе втори пореден успех за Пирин от подновяването на шампионата, тъй като преди седмица надиграха с 1:0 Левски. Поражението пък бетонира Монтана на дъното в класирането, на цели 10 точки зад предпоследния Нефтохимик.

МОНТАНА - ПИРИН 1:2