Драма на финала! Крюков и Устюгов триумфираха с отборната титла в ски-бягането (видео)

Русия спечели отборния спринт при мъжете на Световното първенство по ски-бягане в Лахти (Финландия). Никита Крюков и Сергей Устюгов бяха най-бързи на финала в шестте обиколки от по 1.3 километра класически стил за 17:40.69 минути. За Крюков това беше втора световна титла в дисциплината след Вал Ди Фиеме 2013, когато победи в тандем със сънародника си Алексей Петухов.

Устюгов пък заслужи второ злато на шампионата в Лахти след триумфа си вчера в скиатлона на 15+15 километра и общо трето отличие след среброто в индивидуалния спринт в четвъртък. Италианците Дитмар Ньоклер и Федерико Пелегрино завършиха на второ място на 2.14 секунди. Двамата прогресираха с една позиция в отборния спринт в сравнение със световния шампионат във Фалун преди две години. Трети на 8.64 секунди пък се наредиха представителите на домакините Сами Яухойерви и Иво Никсанен.

You can never give up! for Russia Italy Finland . #lahti2017

A post shared by FIS Cross-Country World Cup (@fiscrosscountry) on Feb 26, 2017 at 4:25am PST