Еспаньол дори не се напъна срещу Осасуна (видео)

Еспаньол стана поредният отбор, който с лекота спечели двубоя си срещу Осасуна в Ла Лига. Каталунците се наложиха с 3:0 на свой терен в мач от 24-ия кръг и вече са само на 4 точки от зона "Европа", докато съперникът от Памплона си остава последен със само една победа на своята сметка и изпадането изглежда неминуемо.

Фелипе Кайседо вкара за 1:0 с глава след 17 минути игра, но след това изпусна дузпа. Това се случи в 29-ата минута, когато вратарят Салваторе Сиригу отрази изстрела му от бялата точка. При нарушението за наказателния удар Ойер Санхурко получи директен червен картон, с което шансовете на гостите поне за точка намаляха още повече.

Футболистите на Осасуна може би са имали план за второто полувреме, но още при първата атака за тази част Хосе Мануел Хурадо заби втори гол за Еспаньол и всичко приключи.

В добавеното време Жерард Морено получи подарък от футболист на Осасуна и с лекота прехвърли Сиригу за 3:0.