ЦСКА си гарантира минимум сребърните медали

Мъжкият отбор на ЦСКА си гарантира първото място в редовния сезон на Суперлигата два кръга преди края му, след като спечели чисто срещу Арда (Кърджали) в мач от XX кръг. Така момчетата на Александър Попов си гарантират минимум сребърни медали в шампионата, ако не спечелят титлата.

Победата срещу Арда бе №18 от началото на сезона за ЦСКА, като отборът е допуснал само 2 загуби и има 51 точки, с геймово съотношение 56:21.

Това е така, тъй като в плейофите у нас се играе само и единствено за първото място, а ако "червените" не успеят да вдигнат трофея, ще се смъкнат с едно място спрямо класирането си през редовния сезон, а именно второто, което носи сребърни медали.

Освен това ЦСКА ще има домакинско предимство във всяка една от фазите в предстоящите плейофи, като на четвъртфинал очаква отбора, който ще заеме осмата позиция.